Nostādne par sīkfailiem

1. Nostādne par sīkfailiem
1.1. Par sīkfailiem
Tīmekļa vietnēs tiek izmantoti atjautīgi un noderīgi paņēmieni, lai katram apmeklētājam padarītu vietnes izmantošanu ērtāku un pēc iespējas interesantāku. Viens no labākajiem paņēmieniem ir sīkfaili. Sīkfailus var izmantot gan tīmekļa vietnes īpašnieks, gan trešās puses, kas sīkfailus izmanto kā reklāmas, kuras Jūs uzrunā apmeklētajā tīmekļa vietnē.

Sīkfaili ir nelieli teksta faili, kurus tīmekļa vietnes saglabā lietotāja datorā. Informāciju sīkfailos var arī izmantot, lai sekotu Jūsu gaitām dažādās vietnēs, kas izmanto to pašu sīkfailu.

Sīkfailus iedala atkarībā no to derīguma termiņa un tā, kurš tos izveido.

Mēs vēlamies, lai Jūs zinātu, kādi sīkfaili tiek izmantoti mūsu tīmekļa vietnē un kāpēc tas tiek darīts. Ir trīs galvenie iemesli: mēs vēlamies garantēt Jūsu konfidencialitāti, atvieglot vietnes lietošanu un finansēt savu tīmekļa vietni pēc iespējas labāk. Tālāk ir izklāstīts plašāk par mūsu tīmekļa vietnē izmantotajiem sīkfailiem, un kāpēc tie tiek izmantoti.

2. Sīkfailu izmantošana Volvo Group un/vai tā uzņēmumu un zīmolu darbībā
Volvo Group izmanto sīkfailus, lai apkopotu apmeklētāju statistiku un saglabātu informāciju par Jūsu izvēlēm, pārvietojoties tīmekļa vietnēs. Mēs izmantojam sīkfailus, lai Jums kā apmeklētājam būtu ērtāk lietot mūsu vietni.

3. Sīkfaili un to darbība
Dažādu veidu sīkfaili paredzēti dažādiem mērķiem.
Tālāk redzams saraksts ar biežāk sastopamajiem sīkfailu veidiem un informācija par to izmantošanu.

3.1. Sesijas sīkfaili
Kamēr Jūs izmantojat vietni, sesijas sīkfails īslaicīgi atrodas datora atmiņā, lai, piemēram, saglabātu Jūsu izvēlētās valodas iestatījumu. Sesiju sīkfaili netiek ilgi glabāti Jūsu datorā – tie pazūd, aizverot pārlūku.

3.2. Pastāvīgie vai izsekotājsīkfaili
Pastāvīgais sīkfails datorā uz ilgāku laiku saglabā failu; šāda veida sīkfailiem ir derīguma termiņš. Pastāvīgie sīkfaili ļauj vietnēm saglabāt Jūsu informāciju un iestatījumus, lai to varētu izmantot, kad nākamreiz apmeklēsit šīs vietnes. Tā Jūs iegūstat ātrāku un ērtāku pieeju, jo, piemēram, nav atkārtoti jāpiesakās vietnē.

Beidzoties derīguma termiņam, sīkfails tiek automātiski dzēsts, kad Jūs atgriežaties tīmekļa vietnē, kas šo failu izveidoja.

3.3. Pirmās puses sīkfaili
Šos izveido pati tīmekļa vietne (tas pats domēns, kas redzams pārlūka adreses joslā), un tos var nolasīt tikai šī vietne. Šajos sīkfailos visbiežāk glabā tādu informāciju kā, piemēram, Jūsu iestatījumus, kurus var izmantot, atkārtoti apmeklējot vietni.

3.4. Trešās puses sīkfaili
Šos veido citi domēni (ne tas, kas redzams pārlūka adreses joslā) – organizācijas, kas nav tīmekļa vietnes īpašnieki.

Sīkfaili, kas, piemēram, apkopo informāciju, lai būtu iespējams piedāvāt Jums domātu reklāmu un Jums pielāgotu saturu, kā arī lai veidotu tīmekļa vietnes statistiku, var būt trešās puses sīkfaili.

Trešās puses sīkfaili ļauj veidot detalizētāku lietotāja interneta lietošanas paradumu statistiku, taču šie faili arī paver iespēju negodprātīgai rīcībai, tāpēc vairākums tīmekļa vietņu ļauj Jums pielāgot savus iestatījumus, lai būtu iespējams nepieņemt trešās puses sīkfailus.

4. Volvo Group veidoto sīkfailu saraksts

Sīkfaila nosaukums Nolūks
Adobe Analytics  
AMCV_###@AdobeOrg Šis sīkfails identificē unikālu vietnes apmeklētāju.

Derīguma termiņš 2 gadi
s_cc Šo sīkfailu iestata un nolasa JavaScript kods, lai noteiktu,
vai sīkfaili ir iespējoti (iestatīta opcija „True” (Patiess)).

Derīguma termiņš Kad pārlūks tiek aizvērts
s_sq

Šo sīkfailu iestata un nolasa JavaScript kods, kad iespējota ClickMap funkcija; tajā glabājas informācija par iepriekšējo saiti, uz kuras noklikšķinājis lietotājs.

Derīguma termiņš Pēc apmeklējuma beigām

s_vi Šis sīkfails identificē unikālu vietnes apmeklētāju

Derīguma termiņš 2 gadi
s_fid Šis sīkfails identificē unikālu vietnes apmeklētāju.

Derīguma termiņš 2 gadi
Optimizely  
optimizelyEndUserId Satur lietotāja unikālo identifikatoru. Laikspiedola un nejauša skaitļa kombinācija.

Derīguma termiņš 10 gadi
optimizelyBuckets Glabā informāciju par lietotāja skatīto lapu variāciju. Tas nodrošina, ka lietotājs vairākās apmeklējuma sesijās vienmēr redz vienu un to pašu lapu variāciju.

Derīguma termiņš 10 gadi
optimizelySegments Glabā informāciju par lietotāja auditoriju un dimensiju (piemēram, pārlūku, kampaņu, mobilo ierīci, datu avota veidu, pielāgotām dimensijām).

Derīguma termiņš 10 gadi
optimizelyRedirect Tiek izmantots noteiktos gadījumos A/B- un mērķauditorijas noteikšanas izmēģinājumu laikā.

Derīguma termiņš 10 gadi
optimizelyPendingLogEvents Tiek izmantots noteiktos gadījumos A/B- un mērķauditorijas noteikšanas izmēģinājumu laikā.

Derīguma termiņš 15 s
Hotjar  
_hjClosedSurveyInvites Sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs izmanto aptaujas uzaicinājuma modālā uznirstošā dialoglodziņa opcijas. Tas tiek izmantots, lai nodrošinātu, ka šāds uzaicinājums netiek parādīts atkārtoti.

Derīguma termiņš 1 gads
_hjDonePolls Sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs pabeidz aptauju, izmantojot atsauksmju aptaujas logrīku. Tas tiek izmantots, lai nodrošinātu, ka šāda aptauja pēc aizpildīšanas netiek parādīta atkārtoti.

Derīguma termiņš 1 gads
_hjMinimizedPolls Sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs minimizē atsauksmju aptaujas logrīka logu. Tas tiek izmantots, lai nodrošinātu, ka logrīks paliek minimizēts, kad apmeklētājs pārlūko Jūsu tīmekļa vietni.

Derīguma termiņš 1 gads
_hjDoneTestersWidgets Sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs iesniedz savu informāciju logrīkā Lietotāju pieteikšanās izmēģināšanai. Tas tiek izmantots, lai nodrošinātu, ka šāda veidlapa pēc aizpildīšanas netiek parādīta atkārtoti.

Derīguma termiņš 1 gads
_hjMinimizedTestersWidgets Sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs minimizē logrīku Lietotāju pieteikšanās izmēģināšanai. Tas tiek izmantots, lai nodrošinātu, ka logrīks paliek minimizēts, kad apmeklētājs pārlūko Jūsu tīmekļa vietni.

Derīguma termiņš 1 gads
_hjDoneSurveys Sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs pabeidz aptauju. Tas tiek izmantots tikai aptaujas satura ielādei, ja apmeklētājs vēl nav pabeidzis aptauju.

Derīguma termiņš 1 gads
Google Analytics  
__utmb Dažās mūsu tīmekļa vietnēs un lapās mēs izmantojam Google Analytics, lai apkopotu statistikas datus. Šis sīkfails apkopo datus par apmeklētāja sesiju.

Derīguma termiņš: pēc apmeklējuma beigām.
__utma Šis sīkfails identificē unikālus apmeklētājus

Derīguma termiņš 2 gadus pēc iestatīšanas/atjaunināšanas.
__utmz Šis sīkfails seko informācijai par datu pārraides avotiem un navigāciju.

Derīguma termiņš 6 mēnešus pēc iestatīšanas/atjaunināšanas.

5. Trešo pušu sīkfailu saraksts

Sīkfaila nosaukums Nolūks
__stid
__uset
__stacxiommap
__stgmap
__stamap
__stdlxmap
ShareThis ir trešās puses programmatūra, ko izmanto tīmekļa vietnēs, lai apmeklētāji varētu kopīgot un ieteikt Volvo tīmekļa vietnes lapas sociālajos tīklos
Sitester_Nth1695
Sitester_Referrer1695
Sitester_ActiveUserId1695
Sitester_DelayId1695
Mēs izmantojam Sitester, lai apmeklētājiem parādītu aptauju, kura ļaus mums uzzināt, ko apmeklētāji domā par mūsu tīmekļa vietni.
UID
UIDR
Mēs izmantojam ScorecardResearch tīmekļa tagus, lai apkopotu tādus datus kā, piemēram, jauno un atgriezušos apmeklētāju attiecību, laikspiedolus, vietrāžus URL un tīmekļa lapas nosaukumu. ScorecardResearch tagi netiek izmantoti, lai identificētu pašu lietotāju, kas apmeklē lapu. Turklāt datus, kas iegūti ar ScorecardResearch, izmanto tikai apkopotā veidā. Citiem vārdiem – ziņojumos, kas veidoti no šiem datiem, nebūs teikts, ka no 1. datora tika apmeklēta vietne A, tad B un tad C. Toties ziņojumos būs apkopoti dati par daudziem datoriem, un ziņojumos varētu būt iekļauta šāda informācija: „67% no visiem interneta lietotājiem apmeklēja vietni A,” – vai: „35% no lietotājiem, kas apmeklēja vietni A, pēc tam devās uz vietni B.”
demdex Šo sīkfailu izmanto programmatūra Adobe Analytics, lai dažādos domēnos identificētu unikālu apmeklētāju. Sīkfails demdex tiek izveidots pārlūkā trešās puses domēnā demdex.net. Šis domēns nav daļa no vietnes, ko tobrīd apmeklētājs ir atvēris.

6. Sīkfailu pārvaldīšana

6.1. Sīkfailu skatīšana
Sīkfaili ir parasti teksta faili, tāpēc tos iespējams pārlūkot ar vairākumu teksta rediģēšanas vai apstrādes programmu. Sīkfailu var atvērt, uz tā noklikšķinot. Tālāk redzams saraksts ar saitēm, kurās paskaidrots, kā dažādos pārlūkos skatīt sīkfailus. Ja Jūs izmantojat cita veida pārlūku, ņemiet vērā šī pārlūka izstrādātāju informāciju par sīkfailiem. Ja izmantojat mobilo tālruni, skatiet tālruņa lietošanas rokasgrāmatu, lai uzzinātu vairāk.

Firefox
https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer

Chrome
https://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647&topic=14666&ctx=topic

Internet Explorer 8-11
http://windows.microsoft.com/en-US/internet-explorer/delete-manage-cookies


6.2. Sīkfailu iespējošana/atspējošana vai dzēšana
Sīkfailu darbību var ierobežot vai bloķēt sava pārlūka iestatījumu sadaļā.

Ja nevēlaties, lai no tīmekļa vietnēm Jūsu datorā tiktu saglabāti sīkfaili, iespējams pielāgot pārlūka iestatījumus tā, lai Jūs saņemtu brīdinājumu katru reizi, kad tiek saglabāts sīkfails. Iestatījumus iespējams pielāgot arī tā, lai pārlūks nesaglabātu nevienu sīkfailu vai tikai trešās puses sīkfailus. Tāpat iespējams noņemt jebkuru sīkfailu, kas saglabāts iepriekš. Ņemiet vērā, ka katram pārlūkam un datoram, kuru Jūs izmantojat, iestatījumi būs jāpielāgo atsevišķi.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka mēs nespēsim garantēt pareizu mūsu tīmekļa vietnes darbību, ja Jūs atteiksities izmantot sīkfailus. Dažu vietnes funkciju nepieejamība var ietekmēt vietni pat tādā mērā, ka noteiktas tīmekļa vietnes vispār nav apskatāmas. Turklāt sīkfailu atspējošana nenozīmē, ka Jūs vairs neredzēsit reklāmas. Gluži vienkārši reklāmas vairs netiks pielāgotas tieši Jums, un tās biežāk atkārtosies.

Katrā pārlūkā iestatījumu pielāgošana veicama atšķirīgi. Ja vajadzīgs, izmantojiet sava pārlūka palīdzības funkciju, lai iestatīšanu veiktu pareizi.

Lai atspējotu sīkfailus mobilajā tālrunī, skatiet tālruņa lietošanas rokasgrāmatu plašākai informācijai.

Vairāk par sīkfailiem lasiet interneta vietnē http://www.aboutcookies.org/

7. Citi/neparakstītie sīkfaili
Ņemot vērā, kā darbojas tīmekļa vietnes un veidots internets, mēs vienmēr nevaram zināt visu par sīkfailiem, kurus trešās puses izvieto mūsu tīmekļa vietnē. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad mūsu tīmekļa vietnē izvietoti tā sauktie iegultie elementi: teksti, dokumenti, attēli vai īsfilmas, kas glabājas trešās puses atrašanās vietās, bet tiek attēloti mūsu tīmekļa vietnē vai izmantojot to.
Tāpēc ziņojiet mums, ja šajā vietnē atklājat sīkfailus, kurus mēs šeit neesam pieminējuši. Vai sazinieties ar trešo pusi, lai uzzinātu, kādi sīkfaili tikuši izvietoti, kāpēc tas ticis darīts, kāds ir sīkfailu derīguma termiņš un kā tie spēj nodrošināt Jūsu konfidencialitāti.

8. Kontaktinformācija
Laiku pa laikam mums var būt šīs nostādnes jāmaina, jo tiek veiktas izmaiņas mūsu tīmekļa vietnē vai noteikumos par sīkfailiem. Mēs paturam tiesības jebkurā brīdi bez iepriekšēja brīdinājuma mainīt nostādņu un sīkfailu saturu. Jaunāko versiju varat skatīt šajā tīmekļa vietnē.

Ja Jums joprojām ir jautājumi un/vai piebildes, lūdzu, sazinieties ar mums šeit.
2012. gada decembrī